Hamilelikte Alınan Kiloları Verme Yöntemi

0 Yorum yapıldı
Hamilelikte Alınan Kiloları Verme Yöntemi

Hamilelikte Alınan Kiloları Verme Yöntemi

  • 2.1BPAYLAŞIM

  • 454ZİYARET

  • 0YORUM

Hamilelikte Alınan Kiloları Verme Yöntemleri

Hamilelik sonrası kalan kiloları verme bütün annelerin genel sıkıntısıdır. Nadir de olsa kilo almayan annelere oranla geneli bu konudan şikayetçi ve arayış içindedir. İşte size yardımcı olacak bazı püf noktaları;

Hamilelik sonrası alınan kilolar eğer azsa ve anne aktif bir yaşama sahipse kolaylıkla verebilir. Fakat doğum sonrası geriye kalan kilolar oldukç fazla ise vermek biraz daha çaba ve sabır ister. Gelin, hamilelik kilolalrın neden zor verildiğine hep birlikte bakalım; 


 

Kilo vermekte sabırlı olun!

Doğum sonrası kalan kiloları verme konusunda sabırsız olmayın. Kiloları verememe nedenlerinden biridir, beklentinin büyük tutulması, birgün de hallolacak bir mesele değil. 9 ayda alınan kiloları bir ayda veremezsiniz, bunun için sabır önemli. 


 

Gün içinde alınan kalori oranına dikkat!

Hamilelik sürecinde kalorinin bir önemi olmadığından, normal de ne kadar aldığınızı unutmuş olabilirsiniz. Beslenmenize ve kalori oranına dikkat etmeniz gerekir, fakat emzirme sürecinde olduğunıu unutmamanız gerekir ve bunun için doktorunuzdan yardım almanız gerekebilir.


 

Bebeği emzirmeyi bırakmayın!

Doğum sonrası alınan kilolar, bebek emzirme ile de verilebilir. Önemli bir sebep olmasa da, bebeğinizi emzirmek için, geçerli bir sebep olabilir. Bu kararı vermiş anneler için geç olabilr ama, en azında kilo verme neden bu kadar zor, sorusu için cevap olabilir. 


 

Şekerli içeceklerden uzak dur!

Dikkatsiz bir tüketim sonucu tonlarca kalori geriye kalır size. Sodalar, meyve suları, kremalı ve sütlü kahveler ve meyveli sodaların tüketimi sonucu bol kalori almanıza sebep olur. Eğer kilonuzda büyük değişim sağlanmıyorsa suya bağlı kalın. Üstelik hazım kolaylığı sağlaması bir yana sağlık için en iyisi bu olacaktır. Bol bol egzersiz yap!Yeni doğan bebekle egzersiz yapmak zor olabilir. Ama birlikte yapılacak bir yürüş de oldukça faydalı olacaktır her ikiniz için. Üstelik açık hava bebek içinde iyi olacaktır. 


 

Motivasyon önemli!

Herşeyden önce bunlara başlamadan motive olmak şart. Yeni doğum yapmış annelerin merkezinde genelde bebekleri olur. Ve kendi ile iligili bütün aktiviteleri unutabilir. Bu bebeğin ilgiye ihtiyaç duyduğu kadar, seninde ilgiye ihtiyaç duyduğunu unutmamak gerekir.Ve bunu için motive olup bu işe bir an önce başlamalısın. 


 

0 KİŞİ Yorum Yaptı

454 KEZ ZİYARET EDİLDİ

Yorumlar (0)

  • Henüz bu içeriğe yorum yapılmadı.

Yorum Yazın

Kaç haftalık hamilesiniz? Gebelik Hesaplayıcı

Lütfen son adet başlangıç tarihinizi girin

Hafta hafta hamilelik Gebelik Haftaları

Annelerden Gelen Yorumlar

  • Selin Selin Gebelikte Kabakulak Hastalığı

    Gebelik sırasında kabakulak geçirmekten çok korkuyorum, çok bilgilendirici bir yazı olmuş....

  • Meral Meral Gebelikte Hemoroid

    Çok faydalı bir yazı. Paylaşan kalemin eline sağlık. Teşekkürler annegebelik ekibi. Sitenizi yeni keşfettim ama bundan sonra faydalanacağım....

Gebelik haftanız E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN *Anneler için ücretsizdir

Hangi haftada olduğunuzu bilmiyorsanız buradan öğrenebilirsiniz