Hamilelik Sonrası Lekeler İçin Etkili Çözümler

0 Yorum yapıldı
Hamilelik Sonrası Lekeler İçin Etkili Çözümler

Hamilelik Sonrası Lekeler İçin Etkili Çözümler

  • 2.1BPAYLAŞIM

  • 467ZİYARET

  • 0YORUM

Hamilelik Sonrası Lekeler İçin Etkili Çözümler

Gebelik süreci boyunca alınan kilolar ve doğum sonucu değişen hormonlar sebebi ile ciltte bazı sorunlar görünür ki en belirgin etkilerinden biri olan lekelerin oluşumudur. Oluşan lekelerden kurtulmak için yazdığımız önerilere bir göz atın. 

Peki Hamilelik Lekeleri Nasıl Geçer?

Genel olarak yüz ve karında oluşan hamilelik lekerinin rengi genellikle kahverengi olup gözle görülür belirginliktedir. Daha öncede belirttiğimiz gibi bu lekere erken tedavi yapılmazsa kalıcı olabilir.

 

Doğum lekeleri için etkili yöntemler için tıklayın. 

 

1- Hamilelik Lekelerini Kesilmiş Süt İle Giderme

Ciltteki lekelr için sık sık kullanılan bir ürün olan süt hamilelik lekeleri için de oldukça etkili doğal bir etkidir. Sütün bir diğer faydasi da peeling etkisi ile bu lekeleri tedavi etmesidir. Kuru cilde sahip anneler için nemlendirici etkisi de sağlayacaktır. En etkili yöntem ise kesilmiş sütü uygulamaktır. Yatmadan önce düzenli olarak cildinize kesilmiş süt sürmeniz lekelerinizin geçmesini sağlayacaktır.

 

Hamilelikte mide bulantısı için tıklayın.

 

2- Hamilelik Lekelerini Limon Suyu İle Giderme

Cilt problerinde en etkili bakımlardan biride limon kürüdür. Cilt rengini açtığı ise bilinen en etkili özelliklerinden biridir. Hamilelik lekeleri için de bu kür kullanılabilir. Fakat markette satılan limon sularında katkısal maddeler bulunduğu için pek faydası olmayacağı için sıkma limon kullanılırsa etkisi oldukca güzel olacaktır. Limon içeriği gereği çok asitli olduğu için hassas ciltleri tahriş etme özelliğine sahiptir. Hassas ciltler için başka yöntemler uygulanabilir. 

 

Hamilelikte cinsel ilişki için tıklayın.

 

3 Lekeler İçin E Vitamini ve Hint Yağı

Bütün cilt ve saç bakımların gözdesi mucizevi yapısı ile yağlar en etkili ve sorunsuz çözlemlerden biridir. Bu mucizevi özellikler ile lekeler içinde oldukça etkili bir çözümdür. Yağların oranıyla eşit e vitamini ve hint yağını karıştırıp cildinizdeki lekelerin üstüne sürebilirsiniz. Yatmadan önce gece cilte bu yağlar yedirilir ve sabah ılık su ile cilt güzelce durulanır. 

 

Trimester aşamaları için tıklayın.

 

4 Şeker ve Limon Peelingi 

Renk açma özelliği ile limon, peeling yapmak özelliği ile şeker karışımından yapacağınız bu kür leke açmak için olukça etkili bir yöntemdir. Yarım limon suyunun içerisinde 1 çay kaşığı şeker ekleyip lekelerinizin üzerine peeling yapın. Hassas bir cildinizi varsa 5, değilse 10 dakika bekletebilirsiniz. Düzenli olarak bu karışımı cildinize uygulayarak lekelerinizden kurtulabilirsiniz.

 

Leke oluşum sürecini öğrenmek için tıklayın.

0 KİŞİ Yorum Yaptı

467 KEZ ZİYARET EDİLDİ

Yorumlar (0)

  • Henüz bu içeriğe yorum yapılmadı.

Yorum Yazın

Kaç haftalık hamilesiniz? Gebelik Hesaplayıcı

Lütfen son adet başlangıç tarihinizi girin

Hafta hafta hamilelik Gebelik Haftaları

Annelerden Gelen Yorumlar

  • Selin Selin Gebelikte Kabakulak Hastalığı

    Gebelik sırasında kabakulak geçirmekten çok korkuyorum, çok bilgilendirici bir yazı olmuş....

  • Meral Meral Gebelikte Hemoroid

    Çok faydalı bir yazı. Paylaşan kalemin eline sağlık. Teşekkürler annegebelik ekibi. Sitenizi yeni keşfettim ama bundan sonra faydalanacağım....

Gebelik haftanız E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN *Anneler için ücretsizdir

Hangi haftada olduğunuzu bilmiyorsanız buradan öğrenebilirsiniz