Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

0 Yorum yapıldı
Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

  • 2.1BPAYLAŞIM

  • 633ZİYARET

  • 0YORUM

Gebelik Testi Nasıl Yapılır?

Bebek sahibi, olamak isteyen anne adayları özellikle regl döneminin iyi takip ederler. Regl dönemi geçer geçer geçmez hamilelik testi yaparlar.  Özellikle regl dönemini geçirmiş kadınlarda doğru test sonucu verir. Hastanede de yapılabilecek bu testler, evde de yapılabilr. Fakat o an için hastaneye gitme şansınız yoksa alacağınız bir hamilelik testi ile evde öğrenme şansınız da var. Evde gebelik testi nasıl yapılır yazımız ile, ayrıntılı bir şekilde örneklerle açıklanmıştır.

 

Hamilelik testi evde nasıl yapılır? Tıklayın. 

 

Resimli Örneklerle Gebelik Testi

Genel olarak bütün testleriin mantığı bir olduğu için evde kolayca yapılabilir gebelik testi. Daha önce hiç test yapmadıysanız bile resimli örnekleri sayesinde kolay bir şekilde evde yapabilrsiniz. 

 

1- Hangi Marka Gebelik Testi Olmalı 

 

Genel olarak gebelik testi yapmak isteyen yeni anne adayları testin markasını sorgularlar. Eczaneden alacağınız testin markasının pek bir öenmi yok aslında. Tek fark olarak bazı test markaları adet gününden bir kaç gün önce de hamile olup olmadığını gösterir. Adet gününden önce test sonucu almak isterseniz sizde bu testten almak istediğinizi söyleyebilirsiniz eczacınıza. 

 

Doğum korkusu nasıl aşılır? Tıklayın.

 

2-  Kaç Tane Hamilelik Testi Almalıyım?

 

Gebelik testi için bir tane almak yeterliyken, alacağınınız testin bozuk olma ihtimalini gözönün de bulundurarak iki tane almanızda fayda var. Anne adayının emin olmasında büyük rol oynar iki tane yaptırmak. Bunun için içinde iki tane test bulunan gebelik testi almanız en mantıklısı olur. 

 

Hamile blogu nedir? Tıklayın.

 

3- Peki İkinci Testi Hemen Mi Kullanmalıyım?

Pozitif çıkan gebelik testin sonucunda emin olmak için ikincisini hemen kullanabilrken, negatif sonucu ikinci testi bir hafta sonra kullanılması daha olumlu sonuç verir. HCG hormonun yükselişi ile hamilelik belli olur. Bu testin conuç vermesi için HCG hormonun yüksek olması lazım, test mantığı budur. Fakat hamilelik henüz yeniyse negatif sonuç verebilir. Bu yüzden negatif sonucu bir hafta bekleminiz önerilir. Testin uygulanması için çubuğun üzerine idrar damlatılır, yada idrarınızı aldığınız kabın içine batırarak da öğrenebilirsiniz.

 

Bebeklerde uyku sorunu ve ipuçları için tıklayın.

0 KİŞİ Yorum Yaptı

633 KEZ ZİYARET EDİLDİ

Yorumlar (0)

  • Henüz bu içeriğe yorum yapılmadı.

Yorum Yazın

Kaç haftalık hamilesiniz? Gebelik Hesaplayıcı

Lütfen son adet başlangıç tarihinizi girin

Hafta hafta hamilelik Gebelik Haftaları

Annelerden Gelen Yorumlar

  • Selin Selin Gebelikte Kabakulak Hastalığı

    Gebelik sırasında kabakulak geçirmekten çok korkuyorum, çok bilgilendirici bir yazı olmuş....

  • Meral Meral Gebelikte Hemoroid

    Çok faydalı bir yazı. Paylaşan kalemin eline sağlık. Teşekkürler annegebelik ekibi. Sitenizi yeni keşfettim ama bundan sonra faydalanacağım....

Gebelik haftanız E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN *Anneler için ücretsizdir

Hangi haftada olduğunuzu bilmiyorsanız buradan öğrenebilirsiniz