Doğumda Nefes Egzersizleri

0 Yorum yapıldı
Doğumda Nefes Egzersizleri

Doğumda Nefes Egzersizleri

  • 2.1BPAYLAŞIM

  • 670ZİYARET

  • 0YORUM

Doğumda Nefes Egzersizleri ve Faydaları

Doğum için nefes egzersizleri kas geveşetici etkisi yanı sıra doğal bir ağrı kesici görevi görür. Nefes egzersizi doğal ağrı dindirme yöntemleri arasın da en çok uygulanan ve işe yarayan tekniklerden birirdir. Ağrıya yoğunluşmayı önleyen nefes alma odaklı bu egzersiz, dikkatini ağrıdan başka yöne dağıtarak anne adayını rahatlatır.


 

Ancak doğum dan bir kaç hafta önce nedef tekniklerini öğrenip, bunu doğum esnasın da uygulayarak faydasını görmek diye birşey yok. Bunu hergün kendi kendine uygulayarak, zihinden çok bedene öğretilmeli ki; doğum esnasın da bunu düşünmeden yapabiliyor olmaln gerekir. 

 

Hamilelikte ayak şişmesine neler iyi gelir? tıklayın.


 

 

Kısacası nefes alıp vermeyi beden doğal bir süreç olarak algılamalı ve alışmalıdır. Farkındalık bir işleyişle nefesinin farkında olarak yani, teknik çalışmalara dayalı, bu süreç boyunca çalışmalı ve bedenine bunu benimsetmelisin. Bu durumda doğum esnasında doğum esnasın da en çok ihtiyacın olduğu gevşeme refleksi, bedenin doğal bir işlev olarak görür ve kendiliğinden işleyişe alacaktır. 


 

Normal doğum nefes egzersizleri evde kendiliğinden uygulanma dışın da bir çok doğuma hazırlık kursun da öğretilir. Bir başka nefes egzersizi öğreneceğiniz yer de hamile yogası sınıflarıdır.

Hamilelikte yoga için tıklayın.


 

Hamilelik sürecinde katılacak bu kurs ve dersler sayesin de doğum sancıları sırasında bu tekniklerden faydalanabilirsin. Yapılan pratik çokluğu kadar kasılmalar başladığın da bu teknikler o kadar doğal ve düşünmeden kullanılır hale gelirsin. 

 

0 KİŞİ Yorum Yaptı

670 KEZ ZİYARET EDİLDİ

Yorumlar (0)

  • Henüz bu içeriğe yorum yapılmadı.

Yorum Yazın

Kaç haftalık hamilesiniz? Gebelik Hesaplayıcı

Lütfen son adet başlangıç tarihinizi girin

Hafta hafta hamilelik Gebelik Haftaları

Annelerden Gelen Yorumlar

  • Selin Selin Gebelikte Kabakulak Hastalığı

    Gebelik sırasında kabakulak geçirmekten çok korkuyorum, çok bilgilendirici bir yazı olmuş....

  • Meral Meral Gebelikte Hemoroid

    Çok faydalı bir yazı. Paylaşan kalemin eline sağlık. Teşekkürler annegebelik ekibi. Sitenizi yeni keşfettim ama bundan sonra faydalanacağım....

Gebelik haftanız E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN *Anneler için ücretsizdir

Hangi haftada olduğunuzu bilmiyorsanız buradan öğrenebilirsiniz