Boy Kilo Endeksi Hesaplama

Boy Kilo Hesaplama

Boy Kilo Endeksi Hesaplama ile kilolu muyum değil miyim sorunuza cevap bulacak, boy kilo oranı ve ideal kilo hesaplaması yapabileceksiniz. Vücut kitle endeksinizi de öğrenebileceğiniz bu hesaplama ile boy kilo oranınızı öğrenin.
Aşağıdaki boşluklara boyunuz yazan yere santimetre cinsinden boyunuzu, kilonuz yazan yere kilogram cinsinden kilonuzu yazın ve hesapla butonunu tıklayın.

Boy kilo endeksinizi hesaplayın

Boy Kilo Endeksi Hesaplama, her insanın kontrol etmesi gereken bir denge bilgisini bizlere verir. Boyumuz uzadıkça vücudun bu boy için taşıması gereken kilo aralığı da değişir. 2 metre boyundaki biri için 90-95 kilo normal değerler iken 150 santim boyundaki biri için 90 kilo fazladır. Sağlıklı olduğunuz sürece bu hesaplamadaki değerlerin belirli bir miktar üstü ya da altı kabul edilebilir ama 150 santim boyundaki birinin 90 kilo ile sağlıklı olacağı düşünülemez. Vücut kitle indeks bilginiz bu konuda sizlere yardımcı olacaktır.

Vücudunuzdaki metrekare başına düşen kilo oranı yani vücut kitle endeksi sizin genel kabullerde zayıf, normal, kilolu veya çok kilolu olduğunuzun bilgisini sizlere verir. Boy kilo endeksi hesaplama ile ideal kilom kaç olmalı sorusuna da yanıt bulacaksınız. Hesaplayıcı, sizler için ideal kio hesabını yapar ve sol üst kısımda bu bilgiyi sizlerle paylaşır. Boy Kilo Endeksi Hesaplama ile ayrıca vücut yüzey alanım kaç metrekare sorusunun cevabını da bulabilirsiniz.
Dengeli beslenme, sağlıklı ve stresten uzak bir hayat ile ideal kilo oranına ulaşmak adına gerekenleri yapmak gereklidir. En doğru yönlendirme ve bilgiyi doktorunuzdan almanızı tavsiye eder, sağlıklı günler dileriz.

 

92 KİŞİ SORGULADI

1039 KEZ ZİYARET EDİLDİ

Yorumlar (0)

  • Henüz bu içeriğe yorum yapılmadı.

Yorum Yazın

Kaç haftalık hamilesiniz? Gebelik Hesaplayıcı

Lütfen son adet başlangıç tarihinizi girin

Hafta hafta hamilelik Gebelik Haftaları

Annelerden Gelen Yorumlar

  • Selin Selin Gebelikte Kabakulak Hastalığı

    Gebelik sırasında kabakulak geçirmekten çok korkuyorum, çok bilgilendirici bir yazı olmuş....

  • Meral Meral Gebelikte Hemoroid

    Çok faydalı bir yazı. Paylaşan kalemin eline sağlık. Teşekkürler annegebelik ekibi. Sitenizi yeni keşfettim ama bundan sonra faydalanacağım....

Gebelik haftanız E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN *Anneler için ücretsizdir

Hangi haftada olduğunuzu bilmiyorsanız buradan öğrenebilirsiniz