Bebeğim Şu An Kaç Kilo?

Bebeğim Şu An Kaç Kilo?

Bebek Ağırlığı Hesaplama - Bebeğim Şu An Kaç Kilo hesaplayıcı ile, son adet tarihinizin ilk gününü aşağıdaki alana girerek bebeğinizin, hamilelik haftanıza göre tahmini ağırlığını öğrenebilirsiniz. Tarihlerin doğruluğu belirttiğiniz son adet tarihinizin doğruluğuna bağlıdır.

Bebeğinizin Tahmini Ağırlığı

Bebek ağırlığı hesaplama ile bebeğim şuan kaç kilo, gebeliğin haftalarında bebeğin kilosu, hafta hafta bebek kilosu, bebek kilo hesaplaması sorularınıza en doğru cevabı bulacaksınız.


Not: Yukarıdaki tabloda yer alan fetus ağırlıkları 50. persantil olarak adlandırılan ve ortalamayı gösteren ağırlıklardır. Parantez içinde bulunan ilk rakam 10. persantili yani normalin alt sınırı kabul edilen değeri, ikinci rakam ise 90. persantili yani normalin üst sınırını göstermektedir. Bu hesaplayıcının kullandığı veriler eldeki en geniş veritabanı olarak kabul edilen Amerikan ve Kanadalı bebeklerden elde edilen değerlerdir.

 

Bu sebeple özellikle 26. hafta ve sonrası dikkate alınarak, Türk bebeklerde daha çok 10. persantile yakın değerleri ortalama olarak kabul etmek daha doğru sonuçlar verecektir.
Hesaplayıcı Dr.Shephard tarafından geliştirilen şu formülü kullanmaktadır. Log10(eFW)=-1.7492+(0.0166*BPD) +(0.0046*AC)-2.646*(BPD+AC)/1000

83 KİŞİ SORGULADI

1101 KEZ ZİYARET EDİLDİ

Yorumlar (0)

  • Henüz bu içeriğe yorum yapılmadı.

Yorum Yazın

Kaç haftalık hamilesiniz? Gebelik Hesaplayıcı

Lütfen son adet başlangıç tarihinizi girin

Hafta hafta hamilelik Gebelik Haftaları

Annelerden Gelen Yorumlar

  • Selin Selin Gebelikte Kabakulak Hastalığı

    Gebelik sırasında kabakulak geçirmekten çok korkuyorum, çok bilgilendirici bir yazı olmuş....

  • Meral Meral Gebelikte Hemoroid

    Çok faydalı bir yazı. Paylaşan kalemin eline sağlık. Teşekkürler annegebelik ekibi. Sitenizi yeni keşfettim ama bundan sonra faydalanacağım....

Gebelik haftanız E-POSTA ADRESİNİZE GELSİN *Anneler için ücretsizdir

Hangi haftada olduğunuzu bilmiyorsanız buradan öğrenebilirsiniz